کوتاهی مو

بی شک زیبایی و زیبا شدن از ادوار گذشته همیشه مورد توجه انسان ها بوده است و تلاش بی وقفه آنها برای هرچه آراسته بودن بیشتر یکی از دلایل اصلی برای ابداع روشهای مختلف زیبایی است. در این میان زیبایی مو از اهمیت خاصی برخوردار است.

انسان ها از گذشته تا به امروز همیشه برای مرتب بودن و کوتاهی موهای خود اهمیت قائل بودند و به همین سبب مو ها و انواع مختلف مدل مو و ابزارهای کوتاهی مو ابداع شده اند.

چنانچه امروزه شاهد متد مختلف برای کوتاه نگه داشتن موها، چه برای بانوان و چه برای آقایان هستیم. صد البته کوپ و روش های کوتاهی و تنوع آن در میان بانوان گسترده تر است.

از این رو روش های بیسیک کوتاهی بانوان کاربرد فراوان دارند و غیر از آن با گذشت زمان و تجربه پیرایشگران مدل‌های جدید، ترکیبی و ژورنالی نیز اضافه شده‌اند.

همانطور که میدانید مهم ترین و اصلی ترین ابزارهای لازم برای کوتاهی مو، قیچی و شانه می باشد.

قیچی ها انواع مختلف دارند، اما مهمترین نکته در انتخاب قیچی، دعوام بالا، سبکی و برندگی قیچی است.

شانه های کوتاهی هم در اندازه ها و کیفیت های متفاوت در بازار موجود است.

اصل در کوتاهی، جدا از مهارت، ابزار، سلیقه مشتری، فرم صورت می باشد که پیرایشگر بایستی توجه خاص به این مقوله داشته باشد. چه بسا عدم توجه به فرم صورت مانع زیبایی کوپ شده و مهارت پیرایشگر را زیر سوال می‌برد.

در کوتاهی، روش های متفاوتی و مدل های متفاوتی وجود دارند که به اختصار چند مدل را نام می بریم.

مدل کلوش، گرد، فاراریی،  آلمانی، مصری، کرنلی

این مدل ها پایه و اساس تمامی مدل ها بوده و گاهی ترکیبی از چند مدل پایه می‌تواند، یک مدل جدید ژورنالی ارائه کند.

البته پرداختن به انواع روش ها و مدل به تفضیل در این مقاله کوتاه میسر نمی باشد، اما چیزی که تمامی مدل‌ها، روش‌ها، متد و کلیپ ها و ویدیوها نشان می‌دهند، دادن حس زیبایی، آراستگی و اعتماد به نفس به فرد است.