پاکسازی پوست

پاکسازی پوست

برداشتن سلول های مرده و نیز آلودگی‌ها که روی پوست جمع شده‌ اند را پاکسازی پوست می‌نامند. در طی انجام پاکسازی پوست سلول های لایه های سطحی پوست و نیز چربی ها و ذرات آلودگی موجود بر روی پوست برداشته می شود. پاکسازی پوست بر اساس نوع پوست و مشکلات پوست انواع و مراحل مختلفی دارد که در این مراحل از مواد و دستگاه‌های مختلفی برای پاکسازی پوست استفاده می گردد.

یکی از روش ها و دستگاه ها برای پاکسازی و جوانسازی پوست که باعث نظافت و درخشان شدن پوست می‌شود هیدرودرمی نام دارد.

یکی از مزایای مهم هیدرودرمی غیر تهاجمی بودن این روش است که درمانی بدون درد و بدون نیاز به دوران نقاهت داشته و مناسب برای انواع پوست و تمام سنین می باشد و موثرترین روش برای آبرسانی پوست و همچنین مناسب برای لکه و جوش ها و چروک ها و ….. می باشد.

دستگاه هیدرودرمی گالوانیک روش درمانی بسیار موثر برای انواع پوست می باشد که با یونیزه کردن ژل آبرسانی از طریق یک جریان الکتریکی معین باعث آبرسانی پوست می شود.

کاربرد های این دستگاه جوانسازی، پاکسازی، از بین بردن جوش های سرسیاه و جذب مواد آبرسان به لایه های عمیق پوست و کاهش التهابات پوستی و تحریک ناشی از عوامل حساسیت زا و کاهش فعالیت های غدد سبابه و باکتری ها در برابر ایجاد آکنه های فعال که تمامی این کاربردها غیرتهاجمی می باشند.

همچنین کاربرد موثر این دستگاه افزایش گردش خون، حذف ماساژ با دست، کمک به جذب مواد مغذی، کشیدگی پوست صورت و گردن و لیفت عضلات صورت و گردن و افزایش کلاژن سازی و الاسیستیه پوست می باشد.

موارد منع استفاده از این دستگاه برای خانم های باردار و افراد با مشکلات بیماری‌های قلبی و بیمارانی که دستگاه فلزی در بدن خود دارند می باشد.

 توصیه اکثر متخصصان پوست به افراد بالای ۳۰ سال هیدرودرمی می باشد زیرا در این افراد چین و چروک‌ها تازه شکل گرفته اند و تثبیت نشده اند و با تعداد جلسات کمتری به نتایج مطلوبی می رسند.

در این روش دستگاه هیدرودرمی یک ژل آبرسان که دارای بارهای الکتریکی مثبت است بر روی پوست قرار می دهد سپس با استفاده از یک الکترود منفی که بر روی شانه ها گذاشته می‌شود، این ژل های مثبت به نقاط عمیق پوست کشانده می شوند. انجام این روش یک جریان الکتریکی بین ژل و الکترود منفی ایجاد می کند که خود می تواند سبب پاکسازی پوست و آبرسانی به پوست شود.

بخش دیگر دستگاه هیدرودرمی وزن می باشد که جهت پاکسازی منافذ و برداشتن چربی از روی پوست می باشد به همین دلیل وزن برای پوست های خشک استفاده نمی شود.

هایفرکونسی نیز بخشی دیگر از دستگاه هیدرودرمی می باشد که پروپ های مختلف با کاربرد های مختلفی دارد که یکی از این پروپ ها پروپ قارچی می باشد.

و بخش نهایی دستگاه ماسک حرارتی است که وظیفه جذب بهتر مواد مغذی به لایه های عمیق پوست را دارد.

این دستگاه برای پوست و همچنین مو بسیار موثر است و این توضیحات بخشی از کاربرد و ویژگی های آن می باشد.

امید به آنکه این مقاله توانسته باشد اطلاعاتی مفید را در اختیار خوانندگان عزیز قرار دهد.