پارافین تراپی

پارافین تراپی چیست؟

پارافین تراپی عبارت است از استفاده از روغن گرم شده پارافین برای تسکین درد های دست, پا و همچنین تسکین درد های مفاصل و عضلات. این نوع درمان همچنین سبب افزایش نرمی و لطافت پوست نیز می گردد.

مزایای پارافین تراپی چیست

پارافین درمانی, درد های مزمن مفصلی و عضلانی را بهبود می بخشد و موجب افزایش گردش خون در قسمت های اعمال شده می گردد. این نوع درمان سبب افزایش توان حرکتی در افراد مبتلا به آرتروز و سایر درد های مزمن می شود.

همچنین استفاده از این روش و پارافین باعث نرم شدن پوست های ترک خورده, خشک و خشن شده و برای بهبود اختلالات پوستی نظیر اگزما مفید است.

مراحل پارافین تراپی شامل موارد زیر می باشد :

-گذاشتن پارافین بر روی صورت در سه مرحله متفاوت 

-20 دقیقه الی 30 دقیقه پارافین بر روی پوست قرار می گیرد 

-پارافین از روی پوست برداشته می شود 

-ماساژ به وسیله آبرسان های پوست

فواید پارافین تراپی :

-جوانسازی پوست به وسیله پارافین های ویتامینه 

-جوان کننده پوست 

-جلوگیری از پیری زودرس

-روشن کننده پوست 

 تزریق مستقیم ویتامین A و E به پوست

– به پوست حالت الاستینه و ارتجاعی می دهد

-مدت زمان پارافین تراپی 45 دقیقه می باشد

چگونگی عملکرد پارافین تراپی چیست

پارافین تراپی یکی از روش های “گرمای عمیق درمانی” است. روغن پارافین مایع توان مناسبی در جذب و نگهداری حرارت دارد. زمانی که شما دست یا پای خود را با پارافین گرم می شویید (مثلا قسمتی از بدن خود را در ظرف پارافین گرم قرار می دهید) حرارت به همان بخش های بدن شما منتقل می گردد. حرارت موجب افزایش گردش خود و درمان درد و سفتی می شود.

برای افزایش نرمی پوست, پارافین درمانی موجب افزایش گردش خون, باز شدن منافذ و جذب رطوبت از لایه های زیرین پوست می شود.

روغن های گرم از دوران باستان برای اعمال گرمای موضعی و تسکین درد در قسمت های مختلف بدن کاربرد زیادی داشته است. یکی از بهترین روغن ها برای این منظور, روغن پارافین می باشد زیرا در اثر گرم شدن تاثیر خود را از دست نمی دهد و اثرات نا مطلوبی مانند چربی بیش از حد و ایجاد حساسیت های پوستی ندارد.